Jak pozbyć się aluminium, metali ciężkich i toksyn z organizmu w naturalny sposób

Poprzednio w serwisie dowiedziałeś się, jak pozbyć się stwardnienia rozsianego, a dzisiaj podpowiem, jak pozbyć się aluminium, metali ciężkich i toksyn z organizmu w naturalny sposób.

I tu od razu Uwaga, bo najgorsze jest to, że u wielu z nas nie ma albo w ogóle, albo w śladowych ilościach tego pierwiastka w organizmie i dlatego szybko wówczas chorujemy i niestety umieramy…

Tylko, czy ktoś powiedział Ci, abyś zbadał poziom krzemu w organizmie? Zrobiłeś to kiedyś? Wiesz, jak to wygląda w Twoim przypadku?

Wiele mówi się dziś o różnych witaminach i minerałach, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu.
Jednym z nich jest krzem, który nazywany jest pierwiastkiem życia. Co sprawia, że jest to tak ważny dla organizmu pierwiastek?

Zacznijmy od zapotrzebowania krzemu w organizmie.

Zapotrzebowanie na krzem jest zależne nie tylko od płci czy wieku, ale także sytuacji zdrowotnej czy trybu życia.
Najwięcej tego pierwiastka potrzebują kobiety w ciąży oraz osoby, które dochodzą do siebie po leczeniu operacyjnym kości.
Ponadto zapotrzebowanie na krzem zwiększa się również wraz z wiekiem, gdyż z upływem kolejnych lat ilość tego minerału w narządach szybko się obniża, a związane z tym ryzyko jest naprawdę duże.
Dlatego też bez wątpienia krzem jest pierwiastkiem życia, a jego przeciętne zapotrzebowanie sprowadza się do 20-30 mg……………………….

Czym grozi niedobór krzemu?

O tym, dlaczego krzem jest pierwiastkiem życia, najlepiej świadczy to, czym grozi jego niedobór, a nie jest tajemnicą, że jego niskie stężenie w organizmie jest bardzo niekorzystne dla zdrowia i zwiększa ryzyko występowania wielu chorób.
Krzem jest bowiem podstawowym składnikiem tkanek miękkich, do których zalicza się chrząstki, więzadła, ścięgna, tkankę kostną czy naczynia krwionośne.

Dla niewtajemniczonych przypomnę tylko, że chrząstka zapewnia ochronę i amortyzację dla połączeń stawowych.
Ponadto krzem jest też składnikiem kolagenu, gdyż przez enzym o nazwie hydroksylaza prolinowa jest on niezbędny do zapoczątkowania procesu jego budowy.
Krzem jako pierwiastek życia dba też o wytrzymałość i stabilność strukturalną tkanek. Dlatego też obniżenie stężenia tego pierwiastka może prowadzić do wielu różnych chorób związanych ze stwardnieniem struktury tych tkanek.
Zalicza się do nich takie schorzenia jak:

         * arterioskleroza
         * poliartretyzm
         * zwapnienie zastawek serca
         * osteochondroza

Ale na tym zalety krzemu się nie kończą, bo to co najważniejsze to fakt, że potrafi wydalić z naszego organizmu aluminium (!) (toksyny, metale ciężkie oraz wszelkie patogeny (w tym grzyby).

Ponadto regeneruje i wzmacnia organizm.

Jakie jeszcze zalety niesie w sobie ten pierwiastek życia? Krzemu musi być wystarczająco dużo, gdyż jego niedobór skutkuje krwawieniem z dziąseł, nadciśnieniem tętniczym czy zwiotczeniem mięśni.

Bez krzemu żaden żywy organizm sobie nie poradzi.
Każda komórka, która się regeneruje, musi mieć jego odpowiednią ilość.
Usuwa on toksyny, pomaga we wzroście, przez co jest niezbędny dzieciom, czy też działa regenerująco, wzmacniająco, odtruwająco i przeczyszczająco.
Wzmacnia rownież zdolność organizmu przy zakażeniach i pobudza wzrost mięśni, a nawet gojenie się ran. Jako że lata upływają nieubłaganie, zapobiega on też przedwczesnemu starzeniu się.
Nawet jeśli nie w dosłownym znaczeniu to wystarczająca ilość krzemu sprawia, że proces ten przebiega łagodniej.

Jak dostarczać krzem do organizmu?

W jaki sposób możesz dostarczyć krzem do organizmu?

Możliwości są dwie.

       1. Najlepiej, byłoby dostarczać go wraz z dietą.
Problem w tym, że mało kto odżywia się dzisiaj zgodnie z zasadami żywienia. Większość nie robi tego prawidłowo. Ponadto krzem nie występuje niestety obficie w pożywieniu.Największe jego ilości znajdują się w takich produktach jak:
otręby (ryżowe, owsiane i pszenne), płatki (owsiane i pszenne), brązowy ryż, kasze (gryczana niepalona, jaglana, jęczmienna), kapusta, biała cebula, szparagi, fasolka szparagowa, rzodkiewka, szpinak, marchew, sałata rzymska, papryka, pasternak, ogórek, jabłka, banany, pomarańcze, winogrona, rodzynki, orzeszki piniowe, migdały czy siemię lniane.
Warto pamiętać, że największe jego ilości mają produkty nieprzetworzone. I to jest duży problem, bo jednak spora część żywności dostępnej na rynku poddawana jest rafinacji.

       2. Skoro krzem jest trudno dostarczać do organizmu wraz z pożywieniem, postawić należy na opcję rezerwową, a więc suplementy. Dużo krzemu ma ziemia okrzemkowa. Plusem jest również łatwe przygotowanie takiego suplementu. Wystarczy bowiem łyżeczkę ziemi okrzemkowej rozpuścić w szklance wody.


Jeśli z moimi wpisami jesteś na bieżąco, z pewnością słyszałeś też o Laminine.
Jest to suplement, który zawiera w sobie 22 aminokwasy, pierwiastki i witaminy, a także unikalny składnik, jakim jest czynnik wzrostu fibroblastów FGF.

Jako że jest to produkt, który niesie w sobie wiele różnych korzyści, logiczne jest, że jego zażywanie również Ci zalecam.
Nie tylko w przypadku różnego rodzaju chorób spowodowanych niedoborem krzemu, ale też wszystkich innych, a nawet wtedy, kiedy nic Ci nie dolega (wiem, że o to dziś trudno), bo działa on też czysto profilaktycznie.

Mam nadzieję, że uwierzycie mi, że krzem to pierwiastek życia, którego w organizmie zabraknąć nie może. Raz jeszcze zweryfikujcie więc swoje codzienne plany żywieniowe i jeśli nie ma w nich produktów bogatych w ten pierwiastek, dokonajcie ich modyfikacji lub zacznijcie go suplementować.

Podziel się

Podziel się tym z przyjaciółkami!