Cukier – największa trucizna w codziennym menu

Niedawno w laminina-opinie.pl dowiedziałeś się, jak pozbyć się zespołu jelita drażliwego, a dzisiaj o tym, że cukier, to największa trucizna w codziennym menu.

cukier trucizna - laminina-opinie.plCzęsto słyszy się o tym, że cukier jest szkodliwy i zagraża zębom czy jest sprzymierzeńcem otyłości.
To niestety wszystko prawda, choć w dalszym ciągu wiele osób nic sobie z tego nie robi.
Szkoda, bo cukier to największa trucizna zagrażająca naszemu organizmowi, która występuje pod postacią substancji słodkiej i sprawiającej bardzo korzystne wrażenie.

A spożycie cukru niestety rośnie!

Jeszcze na początku ubiegłego roku średnie roczne spożycie cukru na osobę na Starym Kontynencie wynosiło 5 kg.

Dość mało, szczególnie jeśli mielibyśmy porównać to z obecnym wynikiem. Tak oto dziś średnio spożywa się go (uwaga), aż osiem razy więcej!
A to oznacza, że w ciągu roku spożywamy nawet do 40 kg cukru i innych substancji słodzących.

Jak myślisz, w czym tkwi problem?

Z pewnością ten nie dotyczy tylko tych, którzy lubią słodycze czy też często piją słodzoną kawę lub herbatę.

Być może wiesz, że dziś cukier znaleźć można w wielu produktach spożywczych, w których byśmy się ich kompletnie nie spodziewali.

Zobacz przykłady:

  • kolorowe napoje,
  • jogurty,
  • płatki śniadaniowe,
  • soki,
  • keczup,
  • musztarda,
  • a nawet wędliny czy pasztety,

wszystkie te produkty zawierają w sobie cukier. Chcesz wiedzieć, dlaczego cukier to największa trucizna organizmu?

Na co szkodzi cukier?

Całkowite wyeliminowanie cukru ze swojej diety jest niemożliwe.

Są to bowiem węglowodany proste, które każdemu organizmowi są niezbędne.
Mimo wszystko mocno niepokoić powinno ich nadmierne spożycie, bo cukier to największa trucizna, co za chwilę postaram Ci się udowodnić.

Cukier, a układ krążenia.

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że cukier ma duży wpływ na choroby serca.
Zbyt wysoki poziom cukru powoduje uszkodzenie mięśnia sercowego.

Poza tym jest przyczyną nadciśnienia i wpływa na rozwój miażdżycy.

Cukier, a nadwaga.

Efektem zwiększonego spożycia cukru jest również wzrost masy ciała. Nawet u tych osób, które regularnie poddają się aktywności fizycznej. Spożycie cukru powoduje bowiem duży skok insuliny i przypływ energii, ale niestety tylko tymczasowy. Po kilkunastu minutach jej poziom spada, przez co człowiek jest znużony, zmęczony, senny i do tego głodny.

Cukier, a zęby.

Cukier to największa trucizna dla zębów, z czego większość zdaje sobie nawet sprawę. Bakterie znajdujące się w jamie ustnej odżywiają się znajdującym się tam cukrem i niszczą szkliwo zębów.

Cukier, a wątroba.

Cukier a w zasadzie fruktoza szkodzi także wątrobie. Nie powoduje ona po posiłkowego wzrostu glukozy i zwiększenia wydzielania insuliny, co może doprowadzić może nawet do niealkoholowego stłuszczenia wątroby.

Cukier, a cukrzyca.

Zbyt duża ilość cukru może być też przyczyną insulinooporności, a więc zmniejszenia wrażliwości tkanek na insulinę. To z kolei prowadzi do ciągłej ochoty na słodycze, nadwagi czy cukrzycy.

Poza tym nadmiar cukru wiąże się z wieloma chorobami nerek czy trzustki, m.in. nowotworów.

Cukier, a mózg.

Cukier nie jest też sprzymierzeńcem mózgu. Jego nadmiar może powodować senność czy drastyczny spadek koncentracji i zdolność do oceny sytuacji.

Jakby tego mało przyczynia się do występowania depresji, a nawet negatywnie wpływa na pamięć.

Nie ulega więc wątpliwości, że cukier to największa trucizna, jaką możemy sobie wyobrazić. Mimo to tak Wy, jak i Wasi bliscy sięgacie po nią regularnie, jednocześnie świadomie każdego dnia podupadając na zdrowiu.

Laminina, a poziom cukru we krwi.

Jak wyrównać poziom cukru we krwi? Najlepiej wykorzystując do tego sprawdzony suplement, który pewnie dobrze znacie. Oczywiście w walce z wysokim poziomem cukru skuteczna będzie Laminine, co zresztą potwierdzają liczne opinie.

Laminina to produkt, który składa się z:

Sekret Laminine leży w tym, że ten suplement działa na poziomie komórkowym.

To bardzo ważne, ponieważ pobudza do życia nasze własne komórki macierzyste, które w naturalny sposób zasypiają najpóźniej po 25 roku życia.

W związku z tym nie jest to suplement, który neutralizuje jedynie efekt choroby. Problemu szuka on u źródła, uruchamiając nasze komórki do działania i zapobiegając np. nawrotom i wielu innym chorobom.

Cukier to największa trucizna, bo atakuje takie organy jak: mózg, serce, wątrobę, nerki czy trzustkę. Dlatego również i na tej płaszczyźnie zażywanie Laminine jest jak najbardziej wskazane.

Dzięki temu suplementowi możesz wyrównać poziom cukru we krwi, zabezpieczając się jednocześnie przed wieloma groźnymi chorobami.

To nie wszystko, ponieważ Laminine pomaga też w walce z cukrzycą. Nie tylko jej zapobiega, ale również zwalcza chorobę od wewnątrz.

Mam nadzieję, że teraz będziesz sobie zdawać sprawę z tego, jak poważnym zagrożeniem dla zdrowia, ale i życia jest cukier.

Nie bój się informować o tym swoich bliskich i znajomych.
Niech wiedzą, że cukier jest największą trucizną, a jego nadmiar w znacznym stopniu zagraża naszemu zdrowiu, a nawet i życiu.

W kolejnym wpisie zobaczysz, jak działa Laminine na złamania.

 


Zobacz, jak sobie pomóc zdrowotnie i finansowo:Akceptuję politykę prywatności
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Marek Nowacki w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie mojej zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej wycofaniem.
 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • cukier największa trucizna
  • cukier trucizna
  • czy cukier to trucizna
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gree
3 lat temu

Dlatego zamiast faszerować się produktami sklepowymi warto zastąpić wiele z nich domowymi wersjami. Taki domowy ketchup będzie i smaczniejszy i na pewno o wiele zdrowszy.

Maria
3 lat temu

Cukier to straszna trucizna, zwłaszcza dzisiaj gdy jest wszędzie. Całe szczęście, że jeżeli chodzi o słodzenie istnieją lepsze zamienniki jak stewia czy nawet miód.