+48 660 758 540

lamininaopinie@gmail.com

Laminina-Opinie.pl

Centrum Twojego zdrowia

Jak działa i gdzie występuje witamina D

Jak działa i gdzie występuje witamina D

Wracamy do witamin – dzisiaj w serwisie laminina-opinie o tym jak działa witamina D i gdzie występuje.

Na wstępie przypomnę tylko, że wcześniej jeżeli chodzi o witaminy poznaliśmy już niesamowite działanie witaminy C i witaminy B.
Przeczytaj ten wpis do końca, a dowiesz się paru szokujących faktów.

witamina D występowanieNie ukrywam, że skupiać się chciałem głównie na produktach Laminine, bo przecież już nie raz udowodniłem Ci, że jest to rewelacyjny suplement diety – zdecydowanie lepszy niż wszystkie inne razem wzięte.

A w połączeniu z wprost genialnym planem marketingowym daje to czego nie uraczysz w żadnym innym programie, bo jest to i zdrowie i niezależność finansowa jednocześnie, czyli po prostu szczęśliwe i długie życie.

Ale Witamina D – to bardzo ważna witamina i nie można przejść obok niej obojętnie.

Dlatego odniosę się teraz do witaminy, której w Lamininie są tylko niewielkie ilości, czyli właśnie witaminy D.

Tak więc, jak działa i gdzie występuje witamina D?

Wielorakie działanie witaminy D:

  • Na kości i zęby

Większość zapytana o to, jak działa witamina D, odniesie się do krzywicy i kości.
Oczywiście słusznie. Pewnie także i Ty słyszałeś, że bierze ona udział w regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej oraz mineralizacji tkanki kostnej.
Także wspomaga ona wchłanianie i wykorzystanie dwóch bardzo ważnych pierwiastków, jakimi są fosfor i wapń.
Trudno jednak abym na tym zakończył, bo chcąc dowiedzieć się więcej o witaminie D nie można tylko odnosić się do kości i zębów.
Dla naszego organizmu bowiem jest ona o wiele, wiele ważniejsza, ale polecam zapoznanie się ze sposobem w jaki możemy sobie poradzić z osteoporozą..

  • Witamina D, a nowotwory

Chcesz wiedzieć, jak działa witamina D na nowotwory, a w zasadzie jak im przeciwdziała?
Otóż wielu naukowców jest zdania, że jej aktywny metabolit 1,25-Dihydroksycholekalcyferol zapobiega rozwojowi między innymi raka prostaty, sutka, jajnika, płuc, czerniaka i jelita grubego.
Jednak witamina D może także pomóc i tym, którzy są już chorzy na raka. Podawana jest między innymi z lekami na raka prostaty i jelita grubego. Uwrażliwia bowiem komórki rakowe na cytostatyczne działanie leków przeciwnowotworowych, dzięki czemu zwiększa się ich efektywność.

  • Nadciśnienie i choroby serca

Na pewno nie zastanawiałeś się nad tym, jak działa witamina D w odniesieniu do Twojego układu krwionośnego. Otóż także i tutaj obserwuje się jej korzystne działanie, gdyż w połączeniu z wapniem pomaga ona w profilaktyce nadciśnienia tętniczego.
Poza tym pamiętaj, że witamina D odpowiada także za utrzymanie odpowiedniego poziomu białka, wchodzącego w skład cholesterolu HDL. Jako że jest to dobry cholesterol, zapobiega ona jego spadkowi.

Kolejną chorobą, do której się odniosę jest cukrzyca. Jak działa witamina D na cukrzycę? Jako że działa ona stymulująco na wydzielanie insuliny utrzymuje prawidłowe stężenie cukru we krwi, przez co zapobiega też cukrzycy typu 2. (Tutaj dowiesz się, jak pozbyć się cukrzycy).

  • Witamina D zapobiega przeziębieniu…

Jak się okazuje, witamina D jest również pomocna przy przeziębieniu. Regularne przyjmowanie witaminy D3 sprzyja bowiem zwalczaniu infekcji bakteryjnych i wirusowych, ponieważ podnosi ona odporność układu immunologicznego.

Warto, abyś wiedział, jak działa witamina D w przypadku alergii czy astmy, bo także w tym ujęciu wspiera ona nasz organizm. Otóż zwiększa produkcję przeciwalergicznych i przeciwzapalnych cytokin. Dlatego też, jeśli masz astmę, zmagasz się często z kaszlem czy katarem, szczególnie powinieneś zadbać o regularne zażywanie witaminy D.

Witamina D jest także bardzo ważna dla prawidłowego działania układu nerwowego. Dlatego też chroni ona przed depresją, otępieniem czy nawet chorobą Alzheimera.

  • Witamina D i odchudzanie

Jako że wielu z nas cierpi dziś na otyłość, warto wiedzieć, jak działa witamina D w ujęciu odchudzania. Otóż dzięki niej możesz szybciej spalić tkankę tłuszczową. Jeśli w organizmie będziesz miał więcej tej witaminy, apetyt będzie mniejszy, choć zauważ, że dzieła to także i w drugą stronę.

Witamina D występowanie i źródło

Skoro wiesz już, jak działa witamina D i nie masz wątpliwości co do tego, że jest ona Twojemu organizmowi niezbędna, jak działa witamina Dwarto przyjrzeć się jej występowaniu.
Otóż jako jedna z niewielu witamin, nie musi ona być dostarczana z pożywienia. Wytwarzana jest bowiem w skórze przez promienie słoneczne, choć możliwe jest to głównie latem, kiedy te promienie są najintensywniejsze.
Korzystnego wpływu działania witaminy D, nie zaobserwujesz natomiast zimą. Chyba że postawisz na pokarmy w nią bogate, albo … ale o tym za chwilę.

Otóż najwięcej witaminy D znajduje się w rybach morskich, które najlepiej, jeśli spożywać będziesz pieczone, gotowane albo duszone. Nie radzę Ci ich smażyć, bo tylko zabijesz znajdującą się w nich witaminę.
Poza tym niewielkie ilości witaminy D znajdziesz też w jajkach, pełnym mleku i produktach mlecznych, olejach roślinnych, wątrobie czy dojrzewających serach.

Czy wiesz, że:
(i teraz uważaj, bo zaczyna się jazda bez trzymanki)
  • przy wystarczającym poziomie witaminy D w organizmie można znacznie zniwelować ryzyko zapadnięcia na dość często występującą chorobę jaką jest stwardnienie rozsiane?
  • a brak odpowiedniej ilości witaminy D w organizmie naraża nas na wiele chorób w tym np. na nowotwory (w tym piersi, jelita grubego, trzustki, prostaty i jajników), czy choroby autoagresji układu immunologicznego. Przy czym odpowiednia ilość, to nie ta dotychczas zalecana, ale znacznie większa!
  • powinieneś zbadać poziom witaminy D, czyli metabolitu 25(OH), choćby po to, aby zniwelować możliwość wystąpienia nadwagi, nadciśnienia, bóli kręgosłupa, skurczy mięśni, różnych infekcji w tym górnych dróg oddechowych oraz takich chorób jak: reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, choroby serca, demencje, depresje, bezsenność, czy nawet łuszczyca…

No nazbierało się tego trochę, odpowiedz sobie sam, czy wiedziałeś o tym?
Nie?
To pociesz się, bo ja do niedawna też o tym nie wiedziałem. Pytanie dlaczego nikt nas o tym nie informuje pozostanie raczej retoryczne.

I jak? Dalej zastanawiasz się nad tym, jak działa witamina D?
Jestem pewien, że nie i właśnie zastanawiasz się, czy aby nie masz jej w swoim organizmie zbyt mało. Słusznie, bo jak sam widzisz, jej korzystne oddziaływanie na organizm jest niepodważalne.

Ważne.
Przy spożywaniu większej ilości witaminy D3 należy zadbać o odpowiedni poziom witaminy K2-MK7 w organizmie, a tę zawiera jeden z produktów firmy LPGN, a dokładniej Omega+++.
A tutaj możesz podejrzeć jaki jest skład Lamininy.

Kolejna witamina, z którą zdecydowanie polecam się zapoznać, to witamina E.

 Zobacz, jak sobie pomóc zdrowotnie i finansowo:Akceptuję politykę prywatności
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Marek Nowacki w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

 

Jak działa i gdzie występuje witamina D
([za]) [łącznie] głos [y]

Dodaj komentarz

CommentLuv badge

Close Menu
Podziel się

Podziel się

Podziel się tym z przyjaciółkami!