+48 660 758 540

lamininaopinie@gmail.com

Laminina-Opinie.pl

Centrum Twojego zdrowia

Jak działa i na co pomaga witamina C

Jak działa i na co pomaga witamina C

Poprzednio w laminina-opinie dowiedziałeś się jak się prawidłowo odżywiać, a teraz słów kilka o bardzo ważnej witaminie, czyli o tym jak działa i na co pomaga witamina C. 

Witamina CO witaminie C pewnie już słyszałeś i to niejednokrotnie.

Z pewnością witamina C kojarzy Ci się przede wszystkim z przeziębieniem i wydaje się, że jest to skojarzenie słuszne.

Jak najbardziej, choć na pewno na tym jej zalety się nie kończą.

Jako że ma ona o wiele szersze zastosowanie, warto byś przekonał się w końcu, jak działa witamina C i na co pomaga.

Najciekawsze dla Twojego zdrowia i życia jest na końcu – więc zapoznaj się z tym artykułem w całości.

Witamina C, a przeziębienie.

Skoro na wstępie wspomniałem już o przeziębieniu, odniosę się teraz do tego, jak działa witamina C na stany chorobowe naszego organizmu.
Być może Cię w tej chwili zaskoczę, ale niektórzy naukowcy starają się udowodnić, że witamina C wcale nie jest skuteczna  na przeziębienie, a przynajmniej nie tak bardzo skuteczna jak uważamy.
Czyli co na przeziębienie w ogóle nie pomaga?
Z drugiej strony również udowodniono, że regularne jej przyjmowanie zmniejsza ryzyko przeziębienia o 50%.
Gdzie więc leży prawda?
Ważne, abyś zapamiętał, że szczególnie w okresie jesienno-zimowym stosować ją powinieneś regularnie, a nie dopiero wtedy, kiedy coś Tobie dolega.

Jak działa witamina C i objawy jej niedoboru.

Szkorbut, choroby wywołane oksydacyjnymi uszkodzeniami wolnych rodników, astma, zmiany w kościach i chrząstkach, a nawet niedokrwistość i osłabienie naczyń włosowatych.
Oto przykłady na to co powoduje brak witaminy C.
Jak zatem widzisz, może się ona przyczynić do wielu dolegliwości, które w ostatecznym rozrachunku mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia, a nawet i życia.

Skoro choć po części wiesz już, jak działa witamina C, dobrze jest byś potrafił rozpoznać jej niedobór.
Ten może objawiać się osłabieniem, szybkim męczeniem się, brakiem apetytu, skłonnościami do występowania siniaków, rozpulchnionymi i krwawiącymi dziąsłami, trudnościami w gojeniu się ran oraz bólami mięśni i stawów.
Pamiętaj jednocześnie, że jej zapotrzebowanie wzrasta wraz z wysiłkiem oraz z wiekiem.

Nie oznacza to oczywiście tego, że witaminę C musisz spożywać w ogromnych ilościach. Nie ma takiej potrzeby, choć najważniejsza jest tu regularność.
Poza tym nie ma też obaw co do jej przedawkowania.
Wszystko dlatego, że jest ona substancją gromadzoną w wodzie. Tym samym nie gromadzi się w organizmie, a wydalana jest wraz z potem i moczem, a przedawkowanie witaminy C grozi nam co najwyżej rozwolnieniem.

Układ krwionośny i nowotwory.

Wyjaśniając, jak działa witamina C, nie sposób przejść obojętnie wobec jej wpływu na układ krwionośny. Otóż uszczelnia i wzmacnia ona naczynia krwionośne.
To z kolei zapobiega łatwemu tworzeniu się sińców, krwotoków czy krwawień dziąseł. Poza tym wiedz, że chroni ona przed wystąpieniem anemii, a także ma zastosowanie w uregulowaniu nadciśnienia.

Jeśli niniejszy artykuł czytasz dokładnie o tym, jak działa witamina C, wiesz już naprawdę sporo, ale najciekawsze jeszcze przed nami.
Odniosę się tu jeszcze do walki z nowotworami. Naukowcy udowodnili bowiem, że dożylne podawanie dużych dawek takiej witaminy wraz z lekami nowotworowymi wzmaga ich działanie oraz przyspiesza zabijanie komórek nowotworowych.

Wiemy już z grubsza jak działa witamina C, a gdzie występuje?

Nie można mieć zatem wątpliwości co do tego, jak działa witamina C, ponieważ na organizm wpływa ona bardzo korzystnie.
Problemów nie powinieneś mieć też z dostarczeniem jej do swojego układu. Znajdziesz ją bowiem między innymi w surowych warzywach oraz owocach, a w szczególności aceroli, dzikiej róży, rokitniku, czarnej porzeczce, natce pietruszki, czerwonej papryce, dereniu, chrzanie, brukselce i berberysie.

Poza tym znajdziesz ją też w różnych suplementach.
Jeśli mam wspomnieć Ci o tych najskuteczniejszych, to nie mogę zapomnieć o Laminine, a dokładniej o Immune+++.
Ten suplement sprawi, że pytanie „jak działa witamina C” nie będzie Cię już dotyczyć.
Wszystko dlatego, że wspomaga on działanie klasycznej Laminine, służy ochronie immunologicznej i chroni organizm przed niebezpiecznymi wirusami, czy też bakteriami znajdującymi się w otoczeniu.
A witaminę C uwalnia w znacznie dłuższym czasie niż to ma miejsce w przypadku zastosowania jej samej, co ma niebagatelne znaczenie, bowiem nasz organizm jest chroniony znacznie dłużej.

A wiesz na co pomaga witamina C ?
 • Witamina C podawana w odpowiedniej proporcji wybiórczo niszczy oraz wyhamowuje wzrost  komórek nowotworowych, jak również usuwa z organizmu metale ciężkie i nawet jej wysokie dawki, wbrew temu co się wydaje nie powodują poniżej podanych skutków:
  – powstawania kamieni nerkowych,
  – nadmiernego kumulowania jonów żelaza,
  – obniżenia poziomu witaminy B12 i jonów miedzi, 
  – zwiększenia zapotrzebowania na tlen,
  – wtórnego szkorbutu,
  – efektu utleniającego,
  – erozji szkliwa na zębach, czy też
  – reakcji alergicznych;
 • ponadto zastosowana przy chemioterapii pomniejsza jej skutki uboczne oraz zwiększa jej pozytywne działanie.
 • przy zaniku kolagenu w organizmie, który powstaje wraz z wiekiem witamina C pomaga w jego wytwarzaniu, co pomaga w uzdrawianiu z chorób, przy których tkanka łączna jest osłabiona jak np. osteoporoza lub choroby reumatyczne itp.
 • witamina C znajduje też zastosowanie w przypadku zatrucia i podana bezpośrednio po jego stwierdzeniu np. grzybami, może uratować wątrobę, a być może nawet i życie tej osoby.

Przy czym mówimy tutaj o właściwej witaminie C tej naturalnej (nie uraczysz jej w aptece) i podawanym dożylnie askorbinianie sodu (nie mylić z kwasem askorbinowym).
Wiedziałeś, że witamina C może pomóc na te wszystkie sprawy? No właśnie rzadko kto o tym wie (sprawdź w gronie swoich znajomych – możesz dzięki tej wiedzy błysnąć w towarzystwie).

Jak widzisz witamina C pomaga na całe spektrum schorzeń,

a niestety powszechnie nie jest stosowana, a wprost wyśmiewana przez niektóre środowiska mające na celu zdyskredytować jej sposób działania.
Dlaczego?
Myślę, że się domyślasz… zresztą zobacz, jak to wygląda w przypadku witaminy C:

Tak więc wiesz już, jak działa i na co pomaga witamina C i gdzie ją znaleźć, aby uchronić się przed jej niedoborem. 

Czy wiesz, że:
 • odpowiednia ilość witaminy C znajduje się w kapsułce Immune+++, która w dodatku znajduje się tam w unikatowej formie pozwalającej na stopniowe (znacznie dłuższe niż przy witaminie C) uwalnianie się jej w organizmie.
  Ponadto Immune+++ zawiera w sobie jeszcze polisacharydy z grzybów Reishi,Maitake & Turkey Tail oraz mieszankę ziół i owoców takich jak: Camu Camu, Acerola, Ashwagandha, Rokitnik, Granat.
  Więc jak widzisz jest to znacznie bogatsza mieszanka, która znakomicie sprawdza się w funkcjonowaniu naszego układu immunologicznego, wzmacniając odporność na wirusy i infekcje.

W następnych artykułach powrócę do innych witamin, bo cała gospodarka witaminowo-mineralna dla naszego organizmu jest bardzo ważna, w kolejnym przyjrzymy się witaminie B, a raczej całej grupie tych witamin.

  Zobacz, jak sobie pomóc zdrowotnie i finansowo:Akceptuję politykę prywatności
Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Marek Nowacki w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

 

Jak działa i na co pomaga witamina C
([za]) [łącznie] głos [y]

Dodaj komentarz

CommentLuv badge

Close Menu
Podziel się

Podziel się

Podziel się tym z przyjaciółkami!